Svatební soutěže 

Svatební hry , jsou příležitostí, aby se mohli hosté navzájem lépe poznat a mohou stát důležitým bodem svatebního programu.

Záleží jen na vás ,které hry zvolíte ,přece jen znáte své hosty nejlépe a víte, co zvládnou zvládnou s humorem a co už je za hranicí zábavy. Není univerzální recept na dobrou zábavu, vždy záleží na kolektivu ,ale vhodně zvolená hra v pravou chvíli jistě pobaví. 

 

Tady je pár nejpoužívanějších ,ale můžete jich také spoustu najít v diskuzích na různých svatebních stránkách.

 

Kolíčky

-Nevěsta se zavázanýma očima musí najít kolíčky, které jsou přichyceny na různá místa ženichova oblečení, jako jsou např. tkaničky od bot, límeček apod. Zapojit se mohou také další svatební hosté. Můžete také zapojit více párů současně.

 

Tanec s balónky

-Každá dáma přiváže svému partnerovi ke kotníku nafouknutý balónek, šňůrka by neměla být moc dlouhá. Jakmile začne hrát hudba, všechny tanečnice se snaží propíchnout svými podpatky balónky ostatním pánům. Pár, kterému praskne balónek, jde z kola ven. Vyhrává ten pár, kterému zůstane balónek jako poslední.

 

Poznej interpreta

- Pustí se úryvek písničky a každý soutěžící tým  má lístek a tužku, musí uhádnout, kdo to zpívá...kdo neuhodne pije panáka.

 

Tanec s židlemi

-Doprostřed parketu se umístí židle, kterých je ale o jednu méně, než je počet soutěžních párů. Za doprovodu hudby se tančí kolem židliček. V okamžiku, kdy hudba najednou ztichne, musí si každá dáma sednout na jednu ze židliček. Pro kterou židle nezbude, jde se svým partnerem z kola ven. Ubere se jedna židle a začíná se znovu. Vítězí dáma, které se podaří sednout si jako první na poslední židli.

 

12 úkolů pro svatební hosty na celý rok

-  novomanželé si přichystají pro své hosty 12 úkolů (každý měsíc 1úkoll) , které musejí hosté splnit společně a novomanžely během následujícího roku po svatbě. Doporučuji vybírat různé aktivity dle ročních období.

 

Poznej svou nevěstu - ženicha

- poznat svůj protějšek podle kotníčku, lýtka, obličeje,zadku, ušního lalůčku atd. Ženich je odveden stranou a zavážou se mu oči. Potom se vybere skupina žen (včetně nevěsty) i mužů (ti si například navléknou dámské punčochy), všichni se posadí na židle a ženich může hledat.
Svého ženicha samozřejmě může hledat obdobným způsobem i nevěsta.

 

Novomanželský kvíz 

- nevěsta a ženich se posadí zády k sobě ,odpovídají na různé zajímavé otázky týkající se jejich společného života. Důležitý je zvláště výběr otázek novomanželům na míru.